Geplaatst op

Spaarnelanden wil samen met u bijdragen aan een beter milieu. Hiervoor biedt zij de Haarlem Recycletas aan. Met deze tas verzamelt u op een gemakkelijke manier boeken, kleine elektrische apparaten, speelgoed, textiel en cd’s/dvd’s waar u vanaf wilt. De gevulde Recycletas wordt door Spaanelanden op afspraak bij u thuis opgehaald.

De opgehaalde spullen worden gesorteerd voor de kringloop of recycling. Hierdoor worden de spullen niet verbrand met het restafval, maar zo duurzaam mogelijk hergebruikt.

Hoe werkt de Haarlem Recycletas?

Haal een gratis recycletas.

  • Bekijk hier waar u de tas kunt ophalen.

Doe uw boeken, kleine elektrische apparaten, speelgoed, textiel en cd’s/dvd’s in de tas.

  • Alleen de officiële recycletas of tijdelijke tas met aangehecht label worden meegenomen;

  • Zorg dat de spullen droog blijven;

  • Bied maximaal 3 recycletassen per afspraak aan;

  • Alle spullen moeten in de tas passen met de rits dicht;

  • De tas mag maximaal 14 kilo wegen en mag maar tot de helft gevuld zijn met boeken;

  • De spullen mogen zowel heel als kapot zijn. Wel belangrijk is dat alles schoon is.

Lever de spullen in

  • Maak een gratis afspraak om de spullen op te laten halen;

  • Lever de spullen in bij de Recyclewagen of op het Milieuplein.

Zorg dat de tas op de ophaaldag uiterlijk 7.30 uur buiten bij de voordeur staat. U hoeft niet thuis te blijven voor de afspraak.

  • Woont u in een flat? Zet de tas dan bij de entree op een plek waar andere bewoners geen last ervan hebben.

Nadat de Recycletas is meegenomen, krijgt u een nieuwe tas in de brievenbus.

Wat gebeurt er met uw spullen?

Alle spullen worden gesorteerd voor de kringloop of recycling. Dit wordt gedaan door Spaarnewerkt. Goede spullen komen bij de kringloopwinkels van de Snuffelmug terecht. Zo krijgen boeken, elektrische apparaten, speelgoed en textiel een tweede leven.

Kapotte spullen worden op een andere manier hergebruikt. Textiel wordt bijvoorbeeld verwerkt tot poetsdoek of isolatiemateriaal. En onderdelen van kapotte elektrische apparaten worden hergebruikt.

Deel dit nieuws

Overig nieuws

Huurbevriezing gaat niet door

Minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting trekt haar wetsvoorstel voor de huurbevriezing in. Dit betekent dat de huurprijzen in 2025 én 2026 mogen stijgen.
Lees meer

Dag van de Architectuur op zaterdag 14 juni

Op zaterdag 14 juni wordt in Nederland de Dag van de Architectuur gevierd. In Haarlem organiseert het ABC Architectuurcentrum een dag met diverse rondleidingen en presentaties in gebouwen door de hele stad.
Lees meer

Buurtagenda Slachthuisbuurt Haarlem

In de zomer van 2024 zijn ruim 250 straatinterviews gehouden in de Slachthuisbuurt. Op 12 woensdagen stond Buurts met de Buurttuk en een bakkie koffie in de wijk. De komende maand organiseert Buurts met haar partners in elk van de 4 buurten een gezellige bijeenkomst om met elkaar door te praten en wordt gekeken wat we verder kunnen ondernemen om samen met de leefbaarheid in de wijk aan de slag te gaan. Komt u ook?
Lees meer